Food pairing dla początkujących. Możesz się tego nauczyć

Szczegółowe informacje na temat food pairing. Przekonaj się!

Mimo, iż jesteśmy przyzwyczajeni do szablonowych kombinacji smakowych, nie oznacza to, iż zestawianie ze sobą dań, które pozornie kompletnie się wykluczają, nie może dać interesujących i, co najistotniejsze, apetycznych rezultatów. Przekonujemy się o tym raz za razem. Największe oddziaływanie na nasz smak miało niewątpliwie otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne, jak również możliwość kupna nieznanych dotychczas w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie szokuje. Ci, którzy zasmakowali w takich niecodziennych fuzjach smakowych częstokroć podejmują własne doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej niezwykłych kombinacji. Aby te jednakże przyniosły spodziewane skutki, trzeba uprzednio zaopatrzyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – umiejętność zestawiania ze sobą smaków

Jeśli pragniemy, aby nasze kulinarne poszukiwania faktycznie okazały się źródłem uniesień i umożliwiały odkrycie nowych smakowych wrażeń, warto działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie wskazówkami, o których powinno się pamiętać, żeby smaki mieszają się w niebanalną, a jednak harmonijną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w ogólnym przeświadczeniu uchodzą za kategorycznie od siebie różne. Wszelkie zasady food pairingu są tymczasem wnikliwie przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, lecz również napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie tylko z profesjonalnym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu wymagane są instynkt oraz duża wyobraźnia, jednak to nie one będą kluczowe. Dużo bardziej jest istotna teoretyczna wiedza z zakresu ilości różnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Z tej przyczyny świetnym pomysłem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, iż przekazanie koniecznej wiedzy trwa zwykle kilka godzin.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]