Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Pełna oferta kursu Blender 3D znajduje się w tym miejscu.

Świat grafiki nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod preferując wykonywanie swoich prac tylko cyfrowo. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga obecnie znacznych nakładów finansowych – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D na własną rękę bywa frustrująca

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa niezmiernie męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero odkrywają program Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez kursanta doradzając, które detale warto poprawić i sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w małych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność doceniana w w branży projektowej i gier wideo

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą szczególnie w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Znajomość programu Blender 3D daje zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które później można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz entuzjaści animacji pragnący rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też spróbować nowych form wyrażania siebie.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]