Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Malarstwo komputerowe. Zdobądź więcej szczegółów.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jaki software można użyć?

Jest wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym narzędzie artystów oraz game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

Na ogół nauka digital paintingu przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednakże by rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać najpopularniejsze triki stosowania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]