Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

W ostatnich latach przedmiot ekologii przeobraził się w jednym z głównych zagadnień, komentowanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność modyfikacji naszych przyzwyczajeń związanych z racjonalnym zużyciem zasobów Ziemi, pomału przebija się do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Współcześnie zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże koncerny, podejmują szereg starań, by stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę otaczającego nas świata mogą one zakomunikować odbiorcom w przeróżny sposób, m.in. poprzez zastosowanie w akcjach marketingowych eko gadżetów.

Z czego wytwarzane są eko gadżety promocyjne?

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wykonane z surowców powtórnie przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to też gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw sztucznych, które mają praktyczne funkcje i których obdarowany nimi klient nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, że ich użycie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te artykuły, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Mimo, że to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie są wydzielane szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, że w asortymencie producentów rzadko spotyka się duży wybór eko gadżetów reklamowych. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), jak również w szeregu barwach. Nadruki reklamowe umieszczane są na bawełnianych czy jutowych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb z uszami, ale również m.in. plecaków-worków. Inne modne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które produkuje się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, kosmetyczki, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, jak również papierowe kubki na napoje.