Skład książek

Skład książek - więcej szczegółów o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Dawniej odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale nadal wymaga ogromnej precyzji, znajomości wielu reguł, a także ogromnych umiejętności. O co w nim konkretnie chodzi? Komu powierzyć podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele programów umożliwiających profesjonalny skład książek lub innych publikacji. Szczególną popularnością cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców DTP. Nieco rzadziej stosowany jest zaś QuarkXPress. Wymienione aplikacje to oprogramowanie płatne, ale stworzona została też bezpłatna opcja – Scribus.

Na jakich aspektach skupia się skład książek?

Skład książek musi sprawić, że treść stanie się jak najbardziej przejrzysta – nieodpowiednio sformatowany tekst szybko zmęczy odbiorcę, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne są także aspekty estetyczne – książka powinna dobrze się prezentować. Bardzo ważne jest poza tym to, jak tekst współgra z inną zawartością stronicy – fotografiami lub dekoracjami.

Popularność składu książek

Na podobne usługi decydują się zwykle redakcje prasy oraz pozostałych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie posiadają swoich specjalistów. Znaczenie składu książek rośnie też z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Komu zlecić skład książek?

Dobrym rozwiązaniem będzie powierzenie tego agencji marketingowej – tego typu przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, przez co zyskamy gwarancję, że końcowy efekt całkowicie nas zadowoli.

Siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]