Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Jednak co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.