Firmowy biuletyn – projekt gazety

Biuletyn firmowy. Kompleksową pomoc fachowców w tym zakresie otrzymasz tutaj.

Gazeta korporacyjna to wspaniały sposób komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa, ale również rodzaj reklamy. Zastanówmy się więc, jakie materiały warto umieścić w takim biuletynie i dlaczego warto się na to zdecydować.

Projekt gazety – działanie promocyjne

Gazeta korporacyjna może pełnić dwie role. Pierwszą z nich jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – pisanie o sukcesach, chwalenie się dobrymi osiągami, wywiady z najlepszymi pracownikami. Tego typu gazetki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, gdyż znakomicie dopingują personel. Dzięki temu członkowie załogi bardziej angażują się w funkcjonowanie przedsiębiorstwa, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich zwykłe obowiązki dają im więcej satysfakcji. Badania wskazują, że korporacyjny biuletyn sprawia, że członkowie ekipy utożsamiają się z wytwarzanymi artykułami, zwiększa się też poziom pozytywnej rywalizacji. Ogromnym plusem jest także usprawnianie kanałów przepływu informacji pomiędzy pracownikami, które bywają częstą przyczyną sporów w wielu firmach. Korporacyjny biuletyn gwarantuje także całkowitą transparentność działań przedsiębiorstwa.

Projekt gazety – zdaj się na ofertę profesjonalnego studia graficznego

Oczywiście firmowy biuletyn to również świetna forma komunikacji zewnętrznej. Gazetka może dotrzeć do adresatów takich jak: klienci, firmy konkurencyjne, partnerzy firmy, urzędy. Gazeta korporacyjna dzięki temu rozpowszechnia działania naszego przedsiębiorstwa, podnosi zyski, a także stanowi część profesjonalnego public relations. Planując stworzenie gazety firmowej musimy przede wszystkim zwerbować redaktorów oraz zaplanować szatę graficzną. Można w tym zakresie posiłkować się pomocą specjalistów (tj. grafików projektowych), którzy stworzą projekt gazety, zaplanują wygląd gazetki i zajmą się wydaniem. Dzięki temu gazeta korporacyjna z pewnością spełni swoje zadanie.

Siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]