Telewizja kablowa a stacja czołowa

Chcesz zamówić stację czołową? Wejdź na www.telmor.pl.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem płynnie pracującą całość. Sprawdźmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i motelach

Stacja czołowa używana jest w mechanizmach do odbioru kablówki – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona sygnał do poszczególnych telewizorów. Jednym z najważniejszych modułów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmisja zróżnicowanych sygnałów

Pojedyncze moduły stworzone są do przetwarzania zróżnicowanych sygnałów, na przykład DVB-S/S2 i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w transmisji obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe koszty. Większość części składających się na stację czołową wyposażona jest także w osobne porty USB, które pozwalają na dodanie własnego contentu. Sprawny system antenowy osiągamy poprzez połączenie rozmaitych modułów.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]