Wyjątkowy topaz mistyczny

Mistyczny topaz znajdziesz na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki przynosi obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia jest też mnogość kolorów, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.