Wisiorki srebrne – duży wybór

Chcesz nabyć srebrne wisiorki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wilgocią czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo włożyć do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.