Urocza biżuteria z lampworkami

Dowiedz się, gdzie kupić lampworki, wejdź na http://tinyurl.com/z2efz8g.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Najpierw były robione w domach – szkło topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Dziś także możemy wykonać je w domu, jednak lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania płomienia topnieje, a to umożliwia danie mu najróżniejszych form. Strużki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Lampworki – do czego zakładać?

Barwne lampworki świetnie pasują do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to jednak, iż będą dobrze wyglądały jedynie przy tego rodzaju ubraniach – to tylko kwestia wyobraźni.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]