Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Dalsze informacje o biżuterii z cyrkoniami

W procesie zdobienia biżuterii masowo stosowane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one piękny dodatek, a przy okazji znacznie podnoszą cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi klejnotami w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją także alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez posiadane cechy wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład przez internet.