Pierścionki z ametystami

Więcej informacji o ametystach

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własną opinię.