Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Dowiedz się więcej o kolczykach z kamieniami na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Kamienie mogą całkowicie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z kryształami, inny z kolei te ozdobione turkusem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Jakie kamienie wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które są syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o złotnictwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż sporo materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z itru oraz cyrkonu, a rozmaite barwy są zasługą tego typu dodatkom, jak cer lub nikiel. Poza cyrkoniami, minerałami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo chętniej stosują jednak minerały naturalne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące mieć odcienie od szarych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zwykle zwiększa cenę zakupu takich kolczyków. Warto jednak pamiętać, że są to dzieła dużo bardziej unikatowe, niż te zdobione sztucznymi kamieniami.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]